Gwatemala chce Franciszka

Diego Martinez z Gwatemali zamierza wręczyć Ojcu Świętemu wyjątkową petycję. Ma to być milion podpisów jego rodaków pod prośbą o to by... Franciszek przyjechał do tego kraju.

Na całym świecie inicjatywy obywatelskie bardzo się ceni. Coraz popularniejsze i skuteczniejsze staje się zbieranie podpisów pod przeróżnymi inicjatywami. Czyżby ta metoda mogła mieć przełożenie także na działalność Papieża? Taką nadzieję ma zapewne Diego Martinez z Gwatemali. Ten szesnastolatek jest laureatem konkursu Międzynarodowej Organizacji Mediów Katolickich SIGNIS w kategorii „Radio” za spot zatytułowany „Chce pokoju na świecie”.

Nagroda zostanie wręczona młodemu Gwatemalczykowi w lipcu w Rzymie. Diego chce zatem wykorzystać okazję pobytu w Wiecznym Mieście i wręczyć Ojcu Świętemu wyjątkową petycję. Ma to być milion podpisów jego rodaków pod prośbą o to by... Franciszek przyjechał do Gwatemali.

Diego przyznaje, że wizyta Papieża w jego Ojczyźnie jest snem, który wielu chciałoby przeżyć. Młody Gwatemalczyk w realizacji swojego planu może liczyć na wsparcie lokalnych rozgłośni radiowych. „Mamy pomysł, by przygotować program dokumentalny, w którym pokażemy tradycje Gwatemali, jej pejzaże i kuchnię. Przygotujemy video klip, w którym różni artyści będą śpiewać piosenki. Wesprą w ten sposób zaproszenie do nas Papieża Franciszka” – uważa szesnastolatek. Jak dodaje, Ojciec Święty jest dla wszystkich symbolem pokoju. „Chcemy, by przywiózł nam słowa nadziei, które będą nas motywować” – powiedział Diego Martinez.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.