Chile: Papież do biskupa o powołaniach

Chilijska telewizja nadała niecodzienny wywiad z Papieżem Franciszkiem, w którym odpowiada on na pytania biskupa zatroskanego brakiem powołań w jego diecezji. Rozmowa została nagrana podczas wizyty bp. Juana Ignacio Gonzaleza Errazuriza w Watykanie.

Krótki wywiad wyemitował Canal San Bernardo, działający na terenie diecezji o tej samej nazwie. 

„Co powiedziałby Papież młodemu człowiekowi, który czuje się powołany do życia kapłańskiego lub zakonnego?”. Takie pytanie zadał chilijski biskup, organizujący w swojej diecezji misje terytorialne. „Należy pozwolić Jezusowi na siebie spojrzeć, ponieważ to nie ksiądz, biskup czy papież powołują” - mówił Franciszek. Ojciec Święty odkreślił, że to Jezus, który patrzy z miłością, ukazuje młodemu człowiekowi jego misję, pokazuje mu ludzi i ich potrzeby, przedstawia mu lud Boży, który potrzebuje jego pomocy. „Ważne jest, by każdego dnia pozwalać Jezusowi choć na chwilę na siebie spojrzeć” – mówił Papież do chilijskiego biskupa zatroskanego brakiem powołań. 

Biskup zapytał również Ojca Świętego, co powiedziałby człowiekowi, który boi się pójść za głosem powołania. Papież przypomniał, że także sam Jezus spotkał takiego dobrego młodzieńca, któremu jednak zabrakło odwagi, by za Nim pójść. „Młodzi ludzie są wolni, mogą nie odpowiedzieć na głos powołania, ale powinni także zobaczyć zasmuconego ich decyzją Jezusa oraz smutek wielu serc, które nie będą mogły rozwiązać swoich problemów z powodu braku kapłana”. 

Na koniec swego powołaniowego wywiadu Papież podkreślił: „Nabierzcie odwagi, nie bądźcie głupcami; kiedy Pan chwyta za rękę, nigdy nie zostawi cię samego!”.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Krystian
  01.05.2014 23:07
  „Nabierzcie odwagi, nie bądźcie głupcami; kiedy Pan chwyta za rękę, nigdy nie zostawi cię samego!”. Jakże piękne i motywujące słowa Ojca Świętego Franciszka !
  Kiedy czujesz, że pragniesz poświęcić swoje życie Bogu i drugiemu człowiekowi i poświęcenie to płynie z miłości do Boga i człowieka (a nie z ucieczki od trudnej sytuacji życiowej/światowej i wykreowaniu sobie miejsca na przyszłość zapewniającego "dom i strawę" i nie mającego nic z miłości i ofiary) to nie czekaj ani chwili !
  Poszukaj kapłana który wie po co jest kapłanem i porozmawiaj z nim. Módl się aby nie stracić łączności z Tym który Tobie to powołanie ofiarował, bo jest największy dar jaki mężczyzna może otrzymać od swego Stwórcy. Wielki zaszczyt i WIELKA odpowiedzialność !
 • mama
  02.05.2014 10:35
  Chylę czoła przed tymi, którzy mówią Bogu "tak" na całe życie. Świat Was nienawidzi, ale ufajcie: ktoś mocniejszy za Wami stoi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.