Różaniec za Ojca Świętego

W pierwszym dniu maja, miesiąca maryjnego pamiętajmy, że mamy Papieża o wyjątkowo głębokim nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – przypomina kard. Santos Abril y Castelló, który w imieniu Papieża sprawuje pieczę nad maryjną bazyliką w Rzymie.

Hiszpański purpurat apeluje też do wiernych o intensywną modlitwę różańcową za Ojca Świętego.

„Dobrze wiemy, że Papież Franciszek jest człowiekiem o bardzo głębokiej pobożności maryjnej – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Abril y Castelló. – Wielokrotnie sam o tym wspominał. A ja jako archiprezbiter Bazyliki Matki Bożej Większej chciałbym przypomnieć, że zaraz po wyborze na Stolicę Piotrową Franciszek powiedział mi, że chciałby złożyć wizytę w bazylice. I rzeczywiście przybył następnego dnia, by opiece Maryi zawierzyć cały swój pontyfikat. Od chwili wyboru, był już w naszej bazylice siedem razy. I zawsze mnie zapewnia, że czyni to chętnie, bo Maryję uznaje za swą przewodniczkę i źródło inspiracji dla wszystkich swych poczynań”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.