Przeciw niewolnictwu w miejscach pracy

W Moskwie goszczą kanclerz Papieskiej Akademii Nauk bp Marcelo Sánchez Sorondo i dyrektor australijskiej organizacji obrony praw człowieka Walk Free Andrew Forrest. Wczoraj w siedzibie patriarchatu moskiewskiego spotkali się oni z metropolitą Hilarionem Ałfiejewem.

W spotkaniu uczestniczył również nuncjusz apostolski w Moskwie abp Ivan Jurkowicz oraz pracownicy uczelni prawosławnych i kierowanego przez metropolitę Hilariona Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. 

W trakcie spotkania omawiano perspektywy współpracy przedstawicieli rosyjskiego prawosławia z organizacją Walk Free. Poruszano problemy związane z przeciwdziałaniem współczesnemu niewolnictwu w miejscach pracy. Wykorzystywanie pracowników, zmuszanie ich do pracy w wymiarze niezgodnym z obowiązującym prawem czy w warunkach niegodnych człowieka, bez wynagrodzenia powinny zdaniem uczestników spotkania pobudzać znanych przedstawicieli świata kultury, nauki, religii do przeciwstawiania się praktykowaniu niewolnictwa we współczesnym świecie. 

Współpraca organizacji Walk Free z duchownymi prawosławnymi i innych wyznań chrześcijańskich może okazać się owocna przy zachowaniu jednolitego frontu sprzeciwu wobec traktowania ludzi jak przedmioty czy jedynie narzędzia produkcji podnoszące poziom zysku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama