Hiszpanie włączają się do akcji

Inicjatywa „24 godziny dla Pana Boga” spotkała się w Hiszpanii z dużym zainteresowaniem.

Od wczoraj w katedrach i innych wyznaczonych kościołach trwa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa indywidualna i wspólnotowa z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

„Ta inicjatywa pomoże zrozumieć, że w każdej parafii Wielki Post jest najlepszym momentem, aby ożywić ewangelizację, a także odkryć znaczenie sakramentu pokuty” – podkreśla abp Julián Barrio z Santiago de Composteli. Inicjatywa „24 godziny dla Pana Boga”, jak zachęcają biskupi, ma być okazją, aby zbliżyć się do osób oddalonych od Kościoła, zranionych, ale poszukujących Boga. Adoracja i spowiedź trwa nieprzerwanie praktycznie we wszystkich katedrach, a w konfesjonałach zasiedli także miejscowi ordynariusze. W Madrycie oprócz katedry Almudena czuwa jeszcze ponad dwadzieścia parafii. Modlitwa i spowiedź potrwają do późnych godzin nocnych.

Duże wrażenie zrobiło zdjęcie Papieża Franciszka klęczącego w konfesjonale. „Widok Papieża wyznającego z pokorą swoje grzechy poruszył mnie go głębi” – mówi siostra Amparo. „Kiedy zobaczyłem w wieczornych wiadomościach Papieża w konfesjonale, coś mnie tknęło. Poszedłem do katedry i zostałem do rana, choć nie miałem takiego zamiaru”– wyznaje 24-letni Jorge, student psychologii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg