Modlitwa o pokój i wezwanie do tego, by nie ulec globalnemu zobojętnieniu i bierności, to dwa główne cele wizyty kard. Petera Kodwo Appiaha Turksona w Sudanie Południowym.
Pierwszym jej etapem była stolica kraju Dżuba. Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” spotkał się tam z wiernymi w kościele św. Józefa. Podkreślił, że Papież Franciszek zachęca wszystkich na całym świecie do czynnego zaangażowania się w wysiłki na rzecz zaprowadzenia trwałego pokoju, nie ulegając powszechnym trendom obojętności.
W programie kilkudniowej wizyty szef watykańskiej dykasterii znalazły się spotkania z tamtejszym episkopatem, duchowieństwem i laikatem oraz zwierzchnikami innych Kościołów chrześcijańskich. Kard. Turkson złożył też wizytę prezydentowi Salvy’emu Kiirze Mayardita oraz ministrom jego rządu. W niedzielę 23 marca, na zakończenie wizyty w Sudanie Południowym, kard. Turkson odprawi Mszę w stołecznej katedrze św. Teresy.
To w ramach działania na rzecz ekologicznej mobilności na terytorium Watykanu i w Castel Gandolfo.
"Ona sama wnosi tę głębię, tak samo jak to uczyniła w Wieczerniku".
Przybyli na Jubileusze będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach z Leonem XIV.
W tym czasie odbędzie się też czuwanie z Papieżem w intencji pokoju.
"Wzywamy do uwolnienia zakładników i zakończenia spirali przemocy".