Słowacja: kampania na rzecz ochrony życia

Na Słowacji rozpoczyna się czternasta edycja akcji związanej z Dniem Życia Poczętego. Przypada on 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Jest to wspólna inicjatywa stowarzyszeń „Forum Życia” i „Alians dla Rodziny”, skupiających 70 mniejszych organizacji. Tegoroczne hasło „Słowacja dla Życia” nawiązuje do idei ogólnonarodowego marszu w Koszycach, w którym we wrześniu ubiegłego roku wzięło udział ponad 80 tys. uczestników. Dzięki wysokiej frekwencji marszu zapoczątkowano ostatnio w słowackim sejmie debatę o ochronie życia.

Jest nadzieja, że przygotowywany tam projekt zapisu wprowadzającego do konstytucji Republiki Słowackiej ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety może uzyskać poparcie bezwzględnej większości sejmowej. Rada Stała słowackiego episkopatu wezwała wiernych do modlitwy w tych intencjach i do udziału w publicznych akcjach i koncertach połączonych z prelekcjami specjalistów i animatorów ruchów pro-life i pro-family, które organizowane będą we wszystkich miastach wojewódzkich, począwszy od Żyliny 22 marca, a kończąc na stołecznej Bratysławie 13 kwietnia. 

Nie zapomniano również o konkretnych potrzebach kobiet w ciąży i matkach mających kłopoty socjalne; tak jak w latach ubiegłych organizowane będą zbiórki pieniężne. Przy okazji podobnych akcji w poprzednich latach udało się uratować życie 73 zagrożonych dzieci i rozwiązać, nie tylko doraźnie, ponad 1100 dramatycznych sytuacji socjalnych, w których znalazły się kobiety oczekujące dziecka czy rodziny wielodzietne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg