W Bielsku-Białej ruszają dziś trzydniowe rekolekcje dla wszystkich osób, które były lub są dotknięte chorobą nowotworową, oraz ich rodzin.
W Bielsku-Białej ruszają dziś (14 marca) trzydniowe rekolekcje dla wszystkich osób, które były lub są dotknięte chorobą nowotworową, oraz ich rodzin. Wielkopostne spotkania w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowały przedstawicielki duszpasterstwa kobiet po mastektomii „Amazonki”, które spotykają się regularnie na wspólnotowych Mszach.
Wielkopostne rozważania poprowadzi ks. Tomasz Chrzan. Kapłan wyjaśnia, że mottem tegorocznych rekolekcji są słowa papieża Benedykta XVI - „Ten, kto wierzy, nigdy nie jest sam” - zaczerpnięte z homilii wygłoszonej podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat.
Papież Franciszek w przesłaniu na 22-gi Światowy Dzień Chorego zaapelował, by upodabniać się do Chrystusa, Miłosiernego Samarytanina wszystkich cierpiących.
Rekolekcje już po raz trzeci w Bielsku-Białej zorganizowało duszpasterstwo kobiet po mastektomii „Amazonki” ze swym kapelanem ks. Łukaszem Jończym. W poprzednich spotkaniach, adresowanych do wszystkich osób, dotkniętych chorobą nowotworową, oraz ich rodzin, które odbywały się w innych bielskich świątyniach, uczestniczyły także osoby spoza duszpasterstwa.
Syn zmarł 18 lat temu, „lecz wydaje się, jakby to było wczoraj”.
"Niech z waszych rodzin, wspólnot parafialnych i diecezjalnych płynie przykład miłości..."
W komunikacji medialnej będzie teraz jak włoski, angielski czy hiszpański.
Głód bywa dziś już traktowany jako coś w rodzaju „muzyki w tle”, do której się przyzwyczailiśmy.
To nie tylko wydarzenie religijne, ale też publiczne świadectwo wiary.