Wyzwanie Ewangelii Rodziny

Rodzina, obrona życia i małżeństwa, ludzie chorzy i starzy – to niektóre z wyzwań stojących przed Kościołem w Hiszpanii. Papież przyjął dziś na audiencji pierwszą grupę biskupów z tego kraju. Przybyli oni do Rzymu z wizytą ad limina Apostolorum.

„Potrzeba nam także ożywienia wiary oraz nowej wiosny nadziei w niełatwej sytuacji społeczno-gospodarczej naszego kraju” – mówi sekretarz hiszpańskiego episkopatu ks. José Maria Gil-Tamayo: 

„Szczególnie zależy nam na wysunięciu na pierwszy plan Ewangelii Rodziny w pozytywnej perspektywie – stwierdził hiszpański duchowny. – Naszym zadaniem jest nie tylko piętnowanie praw i ideologii jawnie sprzecznych z wizją chrześcijańską i, jak mawiał Benedykt XVI, z gramatyką natury, ale właśnie ukazywanie pozytywnej roli rodziny w społeczeństwie. W tych czasach kryzysu rodzina w naszym kraju staje się «poduszką amortyzującą problemy społeczne», ponieważ dla wielu ludzi jest jedynym schronieniem przed uderzającymi w nich trudnościami. Szczególnie dotyczy to najbiedniejszych. Kościół angażuje się w promowanie rodziny jako miejsca solidarności, gdzie każdy ceniony jest nie za to, co ma, ale dlatego, że jest”. 
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama