Prezydent Haiti w Watykanie

Na specjalnej audiencji Ojciec Święty spotkał się z prezydentem Haiti Michelem Josephem Martelly’im. Karaibski polityk przyjechał do Rzymu specjalnie na konsystorz, na którym pierwszy w dziejach Haitańczyk, bp Chibly Langlois, otrzymał purpurę kardynalską.

W ramach swojej europejskiej podróży Michel Martelly zamierza także odwiedzić Francję i Belgię, gdzie będzie rozmawiał z prezydentem François Hollande’em oraz królem Filipem. 

W Watykanie prezydent Haiti, któremu towarzyszył minister spraw zagranicznych, spotkał się także z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem i z szefem papieskiej dyplomacji abp. Dominique’iem Mambertim. Zwrócono uwagę na dobre relacje łączące ten karaibski kraj ze Stolicą Apostolską oraz na wkład społeczny Kościoła. Dotyczy to zwłaszcza edukacji, ochrony zdrowia oraz pomocy charytatywnej. „W trakcie rozmów podkreślono ważność dalszego zaangażowania w odbudowę kraju oraz w ułatwianie szczerego dialogu różnych środowisk na rzecz pojednania i dobra wspólnego tak na szczeblu wewnętrznym, jak na zewnątrz” – czytamy w watykańskim komunikacie wydanym po wizycie prezydenta Michela Martelly’ego. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama