Co Jezus robił na Facebooku?

Nowoczesne kazanie w formie krótkiego filmiku.

Jak opowiedzieć Ewangelię w niebanalny sposób? Jak przekazać ważne orędzie zbawienia w nowoczesnej formie? To jest zadanie dla wszystkich chrześcijan. Udany przykład takiego przekazu można znaleźć w Internecie. Stworzony sztucznie Facebookowy Look Back Film (filmik o patrzeniu wstecz) zwraca uwagę na osobę Jezusa.

Impulsem do stworzenia tego filmiku, była oferta Facebooka, która pozwalała użytkownikom „spojrzeć wstecz” na ich obecność na portalu. W sympatyczny sposób Facebook powiedział, co wie o użytkownikach, był to także prezent z okazji 10 rocznicy jego istnienia. Miliony użytkowników na całym świecie skorzystało z opcji stworzenia własnego look back filmu, czyli takiego, który ukazywał, kiedy dołączyli do grona użytkowników, jakie zdjęcia opublikowali, które były najbardziej popularne, itd.

Chwilowo istnieje tylko jeden angielski look back film o Jezusie. W skrócie umożliwia on indywidualne „spojrzenie wstecz” na życie Jezusa, co napisałby i opublikowałby na swoim Facebooku. Oglądając filmik nie ma żadnych wątpliwości, że pochodzi on ze źródeł katolickich.

Warto dodać, że takie filmiki o „patrzeniu wstecz” pojawiły się również o Mojżeszu, a także o Gandalfie z kinowego hitu „Władcy pierścieni”.

Augsnod Jesus Christ Facebook movie

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama