Watykańska delegacja na uniwersytecie Al-Azhar

Są szanse na odnowienie dialogu z uniwersytetem Al Azhar w Egipcie, stanowiącym najwyższy autorytet dla muzułmanów sunnitów.

Relacje te zostały zerwane po tym, jak Benedykt XVI ujął się za chrześcijanami w Egipcie po zamachu na koptyjski kościół w Aleksandrii w styczniu 2011 r. Muzułmańscy teolodzy mieli też mu za złe jego wykład w Ratyzbonie, gdzie mówił o przemocy w islamie. Dziś rano w uniwersytecie Al Azhar została przyjęta delegacja z Watykanu, na czele której stał sekretarz papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego ks. Miguel Angel Ayuso. O spotkaniu poinformował ks. Federico Lombardi SJ

„Było to spotkanie bardzo pozytywne i konstruktywne – powiedział watykański rzecznik. – Świadczy ono o gotowości przywrócenia pełnych relacji między uniwersytetem Al Azhar i Stolicą Apostolską. Spotkanie trwało 45 minut. Nie uczestniczył w nim wielki imam, lecz jego zastępca. Sekretarzowi Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego towarzyszył nuncjusz apostolski w Egipcie. Przekazano przesłanie przewodniczącego papieskiej rady kard. Taurana do wielkiego imama i uniwersytetu. Istnieją więc pozytywne i pełne nadziei perspektywy na przyszłość”.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama