Zbierze się Rada Stała Konferencji Episkopatu

Dziś na Jasnej Górze zbierze się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Jej zebranie poprzedzi doroczne rekolekcje polskich biskupów, które poprowadzi bp Edward Dajczak.

Wśród głównych tematów dzisiejszych obrad Rady Stałej - jak informuje bp Wojciech Polak są: przygotowania do wizyty "Ad limina" polskich biskupów w Stolicy Apostolskiej, gdzie udają się w lutym 2014 r., duchowe przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II w ramach Kościoła w Polsce oraz zatwierdzenie kalendarium najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w Polsce w przyszłym roku. Rada Stała ustali także tematy przewodnie zebrań plenarnych Episkopatu w roku przyszłym.

Radę Stałą tworzą: przewodniczący Konferencji, zastępca przewodniczącego, prymas Polski, kardynałowie kierujący diecezjami, sekretarz generalny oraz sześciu biskupów diecezjalnych i dwóch biskupów pomocniczych wybranych przez Zebranie Plenarne na okres pięciu lat, z możliwością wyboru na drugą kadencję.

Rada Stała przygotowuje sprawy na Zebrania Plenarne i Rady Biskupów Diecezjalnych, czuwa nad wykonaniem decyzji Konferencji i Rady Biskupów Diecezjalnych, koordynuje prace Konferencji, może zająć stanowisko w sprawach publicznych, kiedy tego wymaga dobro Kościoła albo konkretne potrzeby wiernych, zgodnie z opinią, przynajmniej domniemaną, członków Konferencji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg