Jerozolima: list pasterski patriarchy

Z okazji kończącego się Roku Wiary łaciński patriarcha Jerozolimy wystosował list pasterski. Nosi on tytuł. „Panie, przymnóż nam wiary”.

Abp Fouad Twal rozważa, dlaczego wierzymy i czym jest wiara. Wzywa też do jej nieustannego pogłębiania i przekazywania.

Abp Fouad Twal podkreśla w liście, że „wiarę należy przyjąć jako dar, ale nie można jej zachowywać tylko dla siebie, lecz powinno się ją przekazywać dalej. Nie można bowiem ignorować poleceń Jezusa Chrystusa, który naucza: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię» (Mk 16,15) oraz «Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam» (J 20, 21)”. Abp Twal kontynuuje mówiąc, że musimy zadać sobie pytanie: „Czym się dzielimy? Co przekazujemy innym?”.

List patriarchy Jerozolimy jest apelem do wszystkich chrześcijan w Ziemi Świętej o utrzymanie chrześcijańskiej obecności w ziemskiej ojczyźnie Jezusa, jak również o aktywne zaangażowanie na rzecz budowania pokoju między narodami oraz dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. „W obecnej trudnej sytuacji często izolujemy się i stajemy zwykłymi obserwatorami tego, co się dzieje wokół nas – pisze abp Twal. – Taka postawa nie jest chrześcijańska. Świat potrzebuje naszego świadectwa, dlatego musimy być integralną częścią społeczeństwa”. Kończąc list patriarcha stwierdza: „Będziemy nadal działać, a jednocześnie będziemy modlić się wspólnie z apostołami: «Panie, przymnóż nam wiary»”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg