Zambia: biskupi chcą telewizji

„Czekaliśmy bardzo długo, ale było warto” – powiedział ks. Paul Samasumo, rzecznik episkopatu Zambii. Po 11 latach od złożenia prośby o koncesję na prowadzenie telewizji, episkopat tego afrykańskiego kraju otrzymał taką zgodę.

Już w 1995 r. zambijscy biskupi podjęli strategiczną decyzję, że to właśnie radio i telewizja będą miały specjalne znaczenie w ewangelizacji. Do tej pory bardzo prężnie rozwinięta została sieć katolickich rozgłośni radiowych.

„Ewangelizacja była i wciąż jest rozumiana w szerokim, całościowym kontekście promowania wartości ewangelicznych, które umacniają dobrostan i w których ludzie mogą się odnaleźć bez żadnej dyskryminacji” – podkreślił sekretarz episkopatu. Nowa katolicka stacja telewizyjna ma służyć wiernym, „promując najlepsze zambijskie wartości, a także stając się preferowanym kanałem telewizyjnym oglądanym przez rodziny ze względu na dostosowany do tego celu program” – podkreślił duchowny.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, MEDIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja