Płeć może zdecydować o życiu

Prokuratura brytyjska daje zielone światło lekarzom do przeprowadzania aborcji ze względu na płeć.

Prokuratura w Wielkiej Brytanii uznała, że lekarze mogą przeprowadzać aborcję ze względu na płeć dziecka. Do tej pory orzekano, że brytyjskie prawo nie pozwala na takie praktyki. W tej sytuacji oznacza to, że w Wielkiej Brytanii zabijanie dzieci nie będzie miało żadnych ograniczeń.

W oświadczeniu brytyjska prokuratura stwierdziła, że nie będzie ścigać dwóch medyków, którzy przeprowadzali aborcję, bazując na płci dziecka. Jako powód podali brak prawnego zakazu takich praktyk (!). Aborcjoniści uzasadniali zawsze swoje działania zagrożeniem zdrowia umysłowego matki. Proliferzy twierdzą, że prawo ograniczające aborcję w Wielkiej Brytanii będzie martwe. Według Britain’s Abortion Act z 1967 roku aborcja była dozwolona w przypadku zagrożenia dla fizycznego lub psychicznego matki i/lub narodzonych w jej rodzinie już dzieci. W praktyce aborcja była stosowana w bardzo wielu przypadkach, gdyż klauzulę o „zagrożeniu dla zdrowia psychicznego” interpretowano bardzo szeroko. Do tej pory jednak aborcję z powodu płci dziecka uważano za nielegalną. Jak podaje Pch24.pl, na stronie brytyjskiej prokuratury można przeczytać, że „prawo nie zabrania konkretnie aborcji w oparciu o płeć dziecka”, a także „ważne, by aborcja przeprowadzana była w dobrej wierze i by zagrożenia dla zdrowia fizycznego bądź psychicznego matki z powodu kontynuacji ciąży przeważały nad zagrożeniami, które może spowodować jej przerwanie”.

Anthony Ozimic stwierdził, że nie ma nic gorszego, jak dawanie lekarzom fałszywej racjonalizacji, podsuniętej przez lobby aborcyjne, by mogli umyć ręce w decydowaniu o aborcji. Andrea Minchiello Williams z Christian Legal Center, powiedziała, że prawo do aborcji ze względu na płeć sprawia, że nie ma granicy tego, co można podciągnąć pod zagrożenie dla zdrowia umysłowego matki. Williams zapowiedziała, że jej organizacja, która zajmuje się głównie obroną chrześcijan przed dyskryminacją religijną, zajmie się teraz obroną nienarodzonych.

Według statystyk 98 procent z 200 tysięcy przeprowadzanych aborcji w  Wielkiej Brytanii jest uzasadnianych motywami społeczno-ekonomicznymi, które oficjalnie klasyfikowane są jako zagrożenia dla zdrowia psychicznego matki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg