Watykan: kongres o katechizacji

Z udziałem 1600 katechetów rozpoczął się dziś w Watykanie Międzynarodowy Kongres Katechizacji. „Katecheta, świadek wiary” – to jego temat.

Jutro dla jego uczestników katechezę wygłosi Papież Franciszek. Obrady otworzył abp Octavio Ruiz Arenas, sekretarz Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, której podlega w Watykanie katechizacja. Abp Arenas przypomniał, że jest to zasadnicze pole duszpasterstwa, w które jest zaangażowanych ponad 3 mln katechetów.

„Kościół zawsze miał wielkie uznanie dla katechetów, którzy są głównymi współpracownikami kapłanów w przekazie wiary – powiedział abp Arenas. – Co więcej, katechetom bardzo często udało się zachować żywą wiarę w Kościele, kiedy nastawały wyjątkowo trudne okoliczności, na przykład w czasie prześladowań lub gdy zabrakło kapłanów. Dlatego katechetom należy się wsparcie. Wykonują bowiem bardzo ważną pracę i mają wielkie znaczenie dla Kościoła. Potrzebują dobrego przygotowania, nie tylko intelektualnego, ale również takiego, które sprawi, że ich życie stanie się świadectwem prawdy, którą chcą przekazywać”.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama