Forum Młodzieży

Z udziałem ok. 2 tysięcy uczniów na Jasnej Górze trwa 13. Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Odbywające się pod koniec Roku Wiary spotkanie przebiega pod hasłem: „Wiara jest światłem na mojej drodze”. Forum stanowi formę wsparcia pracy wychowawczej szkół katolickich.

Każdy z uczestników forum otrzymał „zeszyt na życie”, czyli specjalną książeczkę, w której znalazły się wybrane teksty dotyczące wiary trzech Papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

„Mam takie wrażenie, że świat próbuje w nas wzbudzić lekkie poczucie wstydu z powodu naszej wiary i chyba naszym głównym zadaniem jest dawanie świadectwa – powiedziała jedna z uczestniczek forum. – Takie spotkania są zatem bardzo ważne, bo dają nam takie poczucie mocy, że jednak nie jesteśmy sami”.

Świadectwami o obecności Jezusa w życiu i o znaczeniu wiary podzielili się z młodymi bp Marek Solarczyk, który nadal jest katechetą w warszawskim liceum, student ASP z Katowic i redaktor Przemysław Babiarz.

Forum stanowi już także pewne przygotowanie do Światowego Spotkania Młodzieży w Krakowie. Przeżycia związane ze zjazdem w Brazylii przekazała jedna z uczestniczek światowego spotkania w Rio. Przekonywała, że było to wielkie święto wierzących i ukazanie drogi wciąż poszukującym.

Tekstami papieskimi z Rio de Janeiro młodzi modlili się podczas drogi krzyżowej, ofiarowując ją w intencji pokoju na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg