Politycy u papieża

Na prywatnej audiencji Ojciec Święty przyjął premier Tajlandii Yingluck Shinawatrę. Azjatycka polityk odbywa w tych dniach europejską podróż, w czasie której rozmawiała o współpracy wojskowej i gospodarczej z szefem włoskiego rządu Enrico Lettą. Ponadto na prywatnej audiencji Papież przyjął sekretarza generalnego Organizacji Państw Amerykańskich José Miguela Insulzę.

W Watykanie pani Shinawatra spotkała się także z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone i z szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Dominique’iem Mambertim. 

Jak poinformowało watykańskie biuro prasowe, w czasie rozmów zwrócono uwagę na dobre relacje łączące Tajlandię ze Stolicą Apostolską, a także na współpracę państwo-Kościół, szczególnie na polu edukacji i pomocy społecznej. Nie zabrakło także tematów międzynarodowych dotyczących kontynentu azjatyckiego. W szczególności wskazano na doniosłość dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego dla wspierania praw człowieka, pokoju oraz sprawiedliwości w regionie.

Ponadto na prywatnej audiencji Papież przyjął sekretarza generalnego Organizacji Państw Amerykańskich José Miguela Insulzę. Chilijski polityk przedwczoraj spotkał się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano. Zadaniami istniejącej od 1948 r. Organizacji Państw Amerykańskich są: umacnianie pokoju i bezpieczeństwa w regionie; wspieranie współpracy gospodarczej, kulturalnej i społecznej; wspólne rozwiązywanie problemów ekonomicznych, społecznych i politycznych regionu oraz pokojowe regulowanie sporów między państwami członkowskimi. Najnowszym problemem OPA stało się wycofanie się Wenezueli z Amerykańskiej Konwencji o Prawach Człowieka, co, jak stwierdził Insulza, osłabia kontynentalny system prawny w tej dziedzinie. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg