Młodzi katolicy z Izraela w Rzymie

Niecodzienna pielgrzymka gościła w tych dniach w Rzymie. Byli to młodzi katolicy z Izraela, którzy posługują się językiem hebrajskim.

Do Rzymu przybyli za przykładem świętych apostołów Piotra i Pawła, którzy podobnie jak oni wyruszyli z Jerozolimy, by w Wiecznym Mieście oddać życie za Chrystusa. Towarzyszył im seminarzysta patriarchatu łacińskiego w Jerozolimie Benedetto di Bitonto.

„Grupa ‘Kwiaty pustyni’ powstała trzy lata temu w ramach przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie – powiedział Benedetto di Bitonto. – To właśnie przy tej okazji udało się nam zgromadzić młodych katolików posługujących się na co dzień językiem hebrajskim. Byli rozproszeni po całym Izraelu. Spotykamy się co miesiąc. Młodzi bardzo sobie cenią te spotkania, bo mogą umacniać dzięki nim swą tożsamość i wiarę. Na co dzień nie jest to łatwe. W swym środowisku są bowiem znikomą mniejszością. Co roku organizujemy też wspólną pielgrzymkę. Tym razem z okazji Roku Wiary postanowiliśmy udać się śladami Piotra i Pawła, którzy jak my wyruszyli z Jerozolimy i dla Ewangelii oddali życie, w wielkiej stolicy ówczesnego świata, którym był Rzym”.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama