Alarm w sprawie człowieka

Mityng Przyjaźni Narodów organizuje jak zwykle katolicki ruch „Comunione e Liberazione“. Wśród prezentujących się w Rimini instytucji jest też ekipa Radia Watykańskiego, która promuje mało znaną na razie we Włoszech technologię cyfrową nadawania DAB+.

W tym roku to tygodniowe spotkanie nosi tytuł: „Alarm w sprawie człowieka“. Tytuł jak najbardziej aktualny, choć jego korzenie sięgają roku 1988, gdy ks. Giussani, założyciel ruchu, w jednej dyskusji ze studentami zwrócił uwagę na rzeczy, które podcinają w głębi tożsamość człowieka. Tytuł mityngu podejmuje też słowa Papieża Franciszka z 18 maja tego roku, kiedy mówił, że dzisiejszy kryzys w świecie to nie kryzys finansowy, ale kryzys antropologiczny, kryzys człowieka.

Radio Watykańskie obecne jest na mityngu ze swoją wystawą promującą transmisje cyfrowe DAB+ na terenie Włoch, a ponadto zapewnia serwis informacyjny z całości prac mityngu, przede wszystkim dla programów włoskich. Nowa technologia DAB+, wchodzącą z opóźnieniem we Włoszech otwiera przed rozgłośnią papieską możliwość dotarcia do znacznie szerszej rzeszy słuchaczy programów włoskich i to w jakości cyfrowej.

W ostatnich latach mityng gromadził za każdym razem 800 tysięcy osób przechodzących przez tereny wystawowe i 100 tysięcy na konferencjach, spektaklach i spotkaniach dyskusyjnych. Jak będzie w tym roku? Trudno przewidzieć. Może jednak mniejsze zasoby finansowe we Włoszech i w Europie nie odstraszą chętnych do zanurzenia się jedynej w swoim rodzaju atmosferze wspólnoty katolików, innych chrześcijan i nie chrześcijan, czy też wręcz agnostyków.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama