"Tornister pełen uśmiechów"

W niedzielę po raz 5. ruszy ogólnopolska akcja Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów". Dzięki niej uczniowie z najuboższych rodzin otrzymają plecaki wyposażone w szkolne wyprawki.

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Caritas Paweł Kęska, akcja potrwa do 25 sierpnia; w jej ramach można wysyłać sms-y "Pomagam" na nr 72052, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup tornistrów. "Równolegle w parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas będą wypełniane w przybory szkolene przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin" - podkreślił.

Poza tym - jak zaznaczył rzecznik Caritas - do specjalnych koszy wystawionych w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas. Dodał, że najpotrzebniejsze są: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne.

Kęska przypomniał, że w ciągu czterech lat udało się Caritas rozdać 37 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce.

Jak alarmuje UNICEF, ponad milion polskich dzieci - nie ma dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. "Jeżeli obserwujemy dzisiejszą sytuacje w Polsce, możemy zauważyć rosnące bezrobocie i biedę. Widzą ją najlepiej wychowawcy w szkołach. Dlatego akcja +Tornister pełen uśmiechów+ jest konieczna. W ten sposób możemy przynajmniej częściowo zaradzić trudnej sytuacji. Ludzie ubodzy, biedni i potrzebujący są zawsze, dlatego ta akcja będzie kontynuowana" - mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał. Tegoroczny piknik zaplanowano 25 sierpnia w Przemyślu. Dzieciom, które przyjadą na przemyski rynek, zostaną uroczyście wręczone tornistry z wyprawkami. W trakcie pikniku odbędą się koncerty i pokazy z udziałem znanych gwiazd i artystów. Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją dostaną na przełomie sierpnia i września od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama