Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój w nauczaniu Kościoła to temat konferencji urządzonej w Rio de Janeiro przez amerykańską organizację katolicką „Creatio”, która zajmuje się edukacją ekologiczną.
W wydarzeniu towarzyszącym Światowym Dniom Młodzieży w wzięło udział pół tysiąca osób. Rio de Janeiro było już dwukrotnie gospodarzem Szczytu Ziemi (1992, 2012 – Rio+20), podczas którego dyskutowano kwestie środowiska.
Zgodnie z Biblią życie ludzi jako Bożych stworzeń określają trzy podstawowe relacje: z Bogiem, z bliźnimi i z ziemią – zwrócił uwagę kard. Peter Turkson, gość specjalny konferencji. Wczoraj, w jej ostatnim dniu, przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” przypomniał w swoim wystąpieniu o ogromnej wrażliwości ostatnich Papieży na problem zrównoważonego rozwoju w kontekście ochrony środowiska. Nakreślił też teologiczne podstawy właściwych relacji człowiek-natura. Kościół troszczy się o zachowanie darów Boga dla całej ludzkości i o uchronienie jej od samozniszczenia – zaznaczył kard. Turkson.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Jak można mieć nadzieję, kiedy miliony ludzi padają ofiarą niewolnictwa?
José Manuel Ramos-Horta o owocach wizyty papieża w jego ojczyźnie.
Ojciec Święty podczas spotkania z włoskimi położnymi, ginekologami i personelem służby zdrowia.
99. Światowy Dzień Misyjny będzie obchodzony w Kościele katolickim 19 października 2025 r.
Wśród nich była 18-letnia Weronika, ranna w ataku, który niemal odebrał jej życie.
Pozdrowienie do polskich pielgrzymów odczytał o. Pierluigi Giroli z Sekretariatu Stanu.