Kościół szczególnie odpowiedzialny za stworzenie

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój w nauczaniu Kościoła to temat konferencji urządzonej w Rio de Janeiro przez amerykańską organizację katolicką „Creatio”, która zajmuje się edukacją ekologiczną.

W wydarzeniu towarzyszącym Światowym Dniom Młodzieży w wzięło udział pół tysiąca osób. Rio de Janeiro było już dwukrotnie gospodarzem Szczytu Ziemi (1992, 2012 – Rio+20), podczas którego dyskutowano kwestie środowiska.

Zgodnie z Biblią życie ludzi jako Bożych stworzeń określają trzy podstawowe relacje: z Bogiem, z bliźnimi i z ziemią – zwrócił uwagę kard. Peter Turkson, gość specjalny konferencji. Wczoraj, w jej ostatnim dniu, przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” przypomniał w swoim wystąpieniu o ogromnej wrażliwości ostatnich Papieży na problem zrównoważonego rozwoju w kontekście ochrony środowiska. Nakreślił też teologiczne podstawy właściwych relacji człowiek-natura. Kościół troszczy się o zachowanie darów Boga dla całej ludzkości i o uchronienie jej od samozniszczenia – zaznaczył kard. Turkson.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg