Bp Wątroba: Łagodność i pokora znakiem posługi

Niech łagodność i pokora będą zawsze znakiem naszej posługi – zachęcał dziś bp Jan Wątroba, nowy biskup rzeszowski podczas Mszy św. w katedrze pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dotychczasowy częstochowski biskup pomocniczy uroczyście objął rządy w diecezji rzeszowskiej.

W trakcie liturgii w katedrze pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie bp Wątroba zachęcał do naśladowania Chrystusa, który mówił o sobie, że jest łagodny i pokorny sercem. "Mamy tak jak On być ulegli Bogu, posłuszni Jego woli, łagodni i pokorni sercem" - tłumaczył kaznodzieja.

Bp Wątroba zwrócił uwagę, że bycie łagodnym i pokornego serca jest dla chrześcijanina wielkim programem. "Łagodność, dobroć, pokora, cichość - one okazują się zwycięskie, one są mocą" - przekonywał w homilii zachęcając do ciągłego dążenia do pokoju i zgody oraz odrzucania chęci odwetu i gniewu.

Nowy biskup rzeszowski zapowiedział, że chce wszystkim diecezjanom, zwłaszcza tym którzy "przeżywają różne kryzysy i uginają się po krzyżem bolesnych doświadczeń" pomagać w naśladowaniu Jezusa łagodnego i pokornego. "Bardzo chcę razem z wami, choć sam słaby ale przecież uzbrojony w Jezusową moc, nieść jarzmo: modlitwą, słowem, posługą, całym trudem codzienności" – mówił nowy biskup rzeszowski.

W uroczystości uczestniczy m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, metropolita lwowski obrządku łacińskiego abp Mieczysław Mokrzycki oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.

Papież Franciszek mianował biskupa Jana Wątrobę biskupem rzeszowskim 14 czerwca 2013 roku. Do tego czasu pełnił funkcję biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama