Rowerem do bł. Karoliny

Rajd pod hasłem „W objęciach świętych” z udziałem 40 rowerzystów z Polski 14 lipca ruszył z parafii św. Stanisława Kostki w Rostkowie w diecezji płockiej. Meta w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie (diecezja tarnowska).

Miejscem mety będzie miejscowość Zabawa w diecezji tarnowskiej, gdzie urodziła się bł. Karolina Kózkówna. Organizatorem rajdu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Rowerzyści mają do pokonania 600 km. Rajd „W objęciach świętych” jest częścią ogólnopolskiego projektu „Rajd dla Życia”, inicjowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Po raz pierwszy ruszył w diecezji płockiej – z Rostkowa, w którym urodził się św. Stanisław Kostka, patron młodzieży i zarazem diecezji płockiej. Rowerzyści chcą dojechać do Zabawy w diecezji tarnowskiej – miejsca urodzin bł. Karoliny Kózkówny – patronki KSM.

Rowerzyści wyruszyli po Mszy św. kościele parafii św. Stanisława Kostki, przewodniczył jej ks. Janusz Wilk, asystent kościelny KSM w diecezji legnickiej. W koncelebrze uczestniczył ks. Adam Kolenkiewicz z Ełku.

„Chcemy przypomnieć o konieczności obrony życia w świecie, w którym kultura promuje coś zupełnie innego. Nie możemy pozostać obojętni wobec aborcji i wobec cierpienia dzieci. Na świecie żyje 7 mld ludzi, a 1 mld został zabity w wyniku dokonanych aborcji. Błogosławiony Jan Paweł II przestrzegał, że naród , który zabija własne dzieci, nie przetrwa. W Europie nie brakuje wyznawców islamu, bo oni nie zabijają poczętych dzieci, a Europejczycy robią to” - zaznaczył ks. Janusz Wilk.

Rowerzyści przez wyruszeniem w drogę ucałowali relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Będą one im towarzyszyły podczas całego przejazdu.

W drogę do Zabawy wyruszyło 40 rowerzystów, którzy w trakcie peregrynacji podzielą się na dwie 20-osobowe grupy. Przed nimi trasa licząca ponad 600 km. Będą jechali wzdłuż ściany wschodniej i zachodniej Polski. Na terenie diecezji płockiej przejadą przez parafie: Rostkowo, św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, Dąbrowa k. Mławy, Bieżuń, Tłuchowo.

Ogólnopolski Rajd KSM „Rajd dla Życia” odbywa się po raz czwarty.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama