Taizé w Rio de Janeiro

Bracia z Taizé obecni na wszystkich kontynentach, od początku istnienia angażują się w ŚDM

Bracia z ekumenicznej Wspólnoty z Taizé będą jak zawsze obecni wśród uczestników Światowego Dnia Młodzieży. Jego obchody odbędą się w dniach 23-28 lipca w Rio de Janeiro.

Bracia z Francji od lat - do włączenia się w pomoc i modlitwę przed i w czasie ŚDM Braci zaprosił sam Jan Paweł II - angażują się w pomoc w przygotowaniach samego spotkania. I tak, w tym roku, przed ŚDM Bracia poprowadzą dwa czuwania modlitewne w ramach tygodnia misyjnego: 16 lipca (wtorek) i 17 lipca (środa) o godz. 20:00 w parafii pod wezwaniem Maryi Matki Kościoła (Paróquia Maria Mãe da Igreja, Rua António Cândido Cavalin, 886) w Kurytybie, zaś w piątek, 19 lipca, bracia będą obecni w Cachoeira Paulista na czuwaniu modlitewnym ze wspólnotą Canção Nova.

Podczas dni poprzedzających ŚDM będą trwały animowane przez Wspólnotę z Taizé czuwania modlitewne w ramach tygodnia misyjnego: 16 lipca (wtorek) i 17 lipca (środa) o godz. 20:00 w parafii pod wezwaniem Maryi Matki Kościoła:

Paróquia Maria Mãe da Igreja
R. António Cândido Cavalin, 886
Bairro Alto - Curitiba - PR

W piątek, 19 lipca, Bracia będą w Cachoeira Paulista na czuwaniu modlitewnym ze wspólnotą Canção Nova. Godz. 21:00 w „Rincão do meu Senhor”.22 lipca w Rio de Janiero bracia poprowadzą modlitwę jako część jezuickiego programu MAGIS.

Od wtorku 23 do piątku 26 lipca, Bracia wraz z przeorem Wspólnoty, br. Aloisem będą prowadzić wspólną modlitwę codziennie po południu w kościele Matki Bożej Gromnicznej (Igreja da Candelária) na placu św. Piusa X (Praça Pio X) w śródmieściu (w pobliżu stacji metra Uruguaiana).

We wtorek 23 lipca modlitwy odbędą się o godz. 14:00 i 16:00, w środę 24 lipca o godz. 14:00, 16:00, 18:00 i 20:00, w czwartek 25 lipca o godz. 14:00 i 16:00, a w piątek 26 lipca o godz. 14:00 i 16:00.

Ponadto w środę 24 lipca o godz. 15:00 Bracia poprowadzą ekumeniczną modlitwę w katedrze anglikańskiej w dzielnicy Tijuca oraz czuwanie modlitewne o godz. 20:00 w parafii Matki Bożej Pokoju (Nossa Senhora da Paz) w dzielnicy Ipanema.

Na zaproszenie Konferencji Episkopatu USA w czwartek 25 lipca bracia poprowadzą też modlitwę w sali widowiskowej „Vivo Rio” dla pielgrzymów anglojęzycznych. Wezmą także udział wraz ze wszystkimi pielgrzymami w sobotnim wieczornym czuwaniu modlitewnym w Guaratibie oraz w Mszy św. kończącej ŚDM.

Wspólnota ekumeniczna założona przez Brata Rogera we Francji jest obecna na wszystkich kontynentach. Wielu braci żyje w tzw. fraterniach wśród najuboższych, w dzielnicach nędzy (np w Bangladeszu, Ameryce - w Nowym Jorku). Podobnie w Brazylii, kilku braci, w tym Polak br Krzysztof Wita, mieszka niedaleko Salwadoru, na północy kraju.


 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama