Kierunek: Rio!

Dzisiaj bp Andrzej Czaja wraz z kilkoma kapłanami wyruszył w podróż do Ameryki Południowej, gdzie najpierw odwiedzi polskich misjonarzy w Boliwii oraz Peru, a następnie będzie uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii.

Ordynariusz opolski jako jeden z pięciu biskupów polskich będzie głosił katechezy dla pielgrzymów w Rio de Janeiro.

We wtorek wieczorem, 9 lipca, z Opola grupa 34-osobowa wraz z opiekunem ks. Arnoldem Nowakiem rozpoczęła swoją podróż do Brazylii, gdzie spotkają się z papieżem Franciszkiem na Światowych Dniach Młodzieży. Pielgrzymom pod katedrą opolską udzielił pasterskiego błogosławieństwa na drogę bp Andrzej Czaja. Wśród pątników jest 8 księży, a także osoby spoza diecezji opolskiej – z Warszawy i Białegostoku.

W spotkaniu z papieżem Franciszkiem w ramach ŚDM w Rio de Janeiro z Polski uczestniczyć będą 1953 osoby, jadące w ponad 100 grupach, z czego 165 pracować będzie jako wolontariusze. Polskiej delegacji przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, a uczestniczyć będzie w niej 10 biskupów, którzy będą głosić katechezy dla młodych: kard. Kazimierz Nycz, bp Andrzej Czaja, bp Marian Florczyk, bp Jerzy Mazur, bp Marek Mendyk, bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Andrzej Siemieniewski, bp Jan Tyrawa i bp Henryk Tomasik.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama