Biskupi o duszpasterstwie pojednania

- Kościół, Boża rodzina w Afryce w służbie pojednania, sprawiedliwości i pokoju - pod takim hasłem obraduje w Kinszasie Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru (SECAM).

W spotkaniu uczestniczy stu biskupów z całego kontynentu, zastanawiając się nad nowymi wytycznymi duszpasterskimi uwzględniającymi tytułowy problem pojednania wobec licznych konfliktów na Czarnym Lądzie. Jak stwierdził na rozpoczęcie posiedzenia kard. Théodore Adrien Sarr z Senegalu, Kościół w Afryce powinien dokonać przeglądu dotychczasowych inicjatyw na tym polu, uwzględniając ich skuteczność i zasięg.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Sympozjum obraduje w stolicy Demokratycznej Republiki Konga, kraju będącego wręcz symbolem niestabilności oraz potrzeby pojednania i pokoju. Żywe zainteresowanie przedmiotem refleksji biskupów okazał tamtejszy minister spraw wewnętrznych, licząc, że wydarzenie to przypomni światu o miejscowych potrzebach. Min. Richard Muyej zwrócił uwagę, że wschodnia część Konga jest ogarnięta wojną i bardzo potrzebna jest pomoc dla tysięcy uchodźców z rejonu walk.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama