"Santo subito" spełnia się

Kard. Stanisław Dziwisz powiedział dziś na antenie Radia Plus, że "pragnienie uczestników pogrzebu Jana Pawła II „santo subito” spełnia się a Bóg wysłuchał modlitw ludzi na całym świecie. Dziś członkowie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie uznali prawdziwość cudu koniecznego do kanonizacji.

"Decyzja ta jest potwierdzeniem świętości Jana Pawła II, a także ukazaniem jeszcze raz, że droga do świętości, którą szedł Jan Paweł II, jest drogą pewną i wzorem do naśladowania" – powiedział metropolita krakowski.

"Jako osobisty sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał przywilej doświadczenia Jego świętości, dziękuję Bogu, że będę mógł się cieszyć za swojego życia wyniesieniem do chwały świętości Ojca w wierze i w kapłaństwie, a także Tego, któremu z miłością służyłem do ostatniego uderzenia jego serca" – wyznał kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski zapewnił, że jego diecezja dziękuje Bogu za wysłuchanie modlitw za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

"Jesteśmy wdzięczni papieżowi Benedyktowi XVI za otwarcie procesu beatyfikacyjnego, jak również Ojcu Świętemu Franciszkowi, który z przekonaniem prowadzi proces do uroczystego i urzędowego ogłoszenia swojego poprzednika świętym" – podkreślił kard. Dziwisz.

Zob.: Kardynałowie uznali cud Jana Pawła II!

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama