Sąd Ludowy w wietnamskim Vihn złagodził wyroki wydane na czterech spośród 14 chrześcijan skazanych w lutym za dywersję i działalność antypaństwową. Ośmiu z nich złożyło apelację, którą wczoraj rozpatrywano, jednak wyroki na pozostałą czwórkę pozostały niezmienione.
„Jesteśmy bardzo niezadowoleni z postanowienia sędziów powiedział jeden z obrońców. – Potwierdza ono, że każde żądanie wprowadzenia pluralizmu i systemu wielopartyjnego to według sądu pogwałcenie prawa, a pokojowe protesty nadal pozostają dla niego karalnym przestępstwem”.
Podczas rozprawy dziesiątki ludzi zebrało się przed budynkiem sądu, by okazać solidarność aktywistom. Siły bezpieczeństwa rozproszyły ich jednak i aresztowały najgłośniejszych demonstrantów. W obronie działaczy protestowały również organizacje obrony praw człowieka, które ostatni wyrok sądu nazwały skandalicznym.
Sprawa 14 chrześcijan uwięzionych za protesty przeciw polityce Chin i wietnamskiego rządu nie jest odosobniona. Szacuje się, że tylko w tym roku komunistyczne władze skazały za „działalność antypaństwową” co najmniej 38 Wietnamczyków.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.