Jan Paweł II w parku rozrywki

W przypadającą w sobotę 93. rocznicę urodzin Jana Pawła II w parku rozrywki dla dzieci koło Rzymu otwarto dedykowaną papieżowi wystawę. W parku "Rainbow Magicland", zbudowanym przez twórców filmów o wróżkach Winx, prace wystawia polska artystka Anna Gulak.

W wielkim, odwiedzanym przez tysiące ludzi parku rozrywki w miejscowości Valmontone na południe od Wiecznego Miasta, wystawę o Janie Pawle II, zorganizowaną między innymi w tamtejszym planetarium, można oglądać do 22 października, czyli dnia jego wspomnienia liturgicznego. Zgromadzono tam między innymi wielkie zdjęcia papieża Polaka, są również rzeźby młodej polskiej artystki Anny Gulak, która już wcześniej prezentowała swoje prace w Rzymie i w Watykanie.

"To hołd dla Jana Pawła II, jego zdolności nadania wartości cierpieniu, ale także dla jego ścisłych związków z dziećmi, młodzieżą i rodzinami"- powiedział podczas ceremonii otwarcia wystawy Stefano Cigarini, dyrektor Rainbow Magicland. W uroczystości udział wzięli też włoscy piosenkarze Amedeo Minghi i Annalisa Minetti.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg