Poufna narada w Watykanie

Papież spotkał się z szefami urzędów Kurii Rzymskiej. Rozmawiano na temat oszczędności i redukcji biurokracji - podała włoska agencja ANSA.

W Watykanie odbyła się poufna narada papieża Franciszka z szefami urzędów Kurii Rzymskiej na temat oszczędności i redukcji biurokracji.  Według źródeł agencji papież nakazał też poprawić współpracę między watykańskimi dykasteriami.

"Więcej głoszenia Ewangelii, mniej biurokracji" - takie polecenie Franciszek wydał, jak twierdzi włoska agencja prasowa, prefektom kongregacji i przewodniczącym papieskich rad. Oprócz większej koordynacji pracy urzędów prosił również o szukanie oszczędności.

Spotkanie, jak wynika z nieoficjalnych informacji, odbyło się w minionych dniach i było pierwszą taką naradą od początku obecnego pontyfikatu.

Głęboka reforma Kurii Rzymskiej, której celem jest doprowadzenie do jasnego podziału kompetencji i likwidacji przerostu biurokracji, to jedno z najważniejszych zadań nowego biskupa Rzymu. O potrzebie gruntownych zmian mówiono wiele podczas obrad Kolegium Kardynalskiego, które odbywały się przed konklawe, które wybrało papieża Franciszka.

W minionych tygodniach papież Franciszek powołał ośmiu kardynałów doradców ze wszystkich kontynentów, którzy mają pomóc mu w realizacji reformy. Taki organ doradczy przy papieżu powołany został po raz pierwszy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg