Proaborcyjny ZUS

Nieletnie dziewczyny są zachęcane do aborcji przez portugalski ZUS.

Stowarzyszenia ochrony życia zaprotestowały w oficjalnym piśmie do władz portugalskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeciwko przypadkom nakłaniania niepełnoletnich kobiet w ciąży przez urzędników tej instytucji do aborcji. Protest w tej sprawie przekazano również miejscowym mediom.

Działacze organizacji pro-life ujawnili, że wielokrotnie urzędnicy ZUS sugerowali młodym kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej usunięcie ciąży, twierdząc że w przypadku gdy urodzą dzieci, te zostaną im odebrane i skierowane do instytucji opiekuńczych.

– Przypadków tego typu nadużyć jest coraz więcej, szczególnie wśród nieletnich znajdujących się w domach dziecka, czy innych placówkach nadzorowanych przez ZUS. Sugestie te pojawiają się pomimo tego, że większość dziewcząt w ciąży wcale nie zamierza jej usuwać. Przypadki presji psychicznej na młode kobiety znajdujące się pod opieką ZUS zamierzamy upubliczniać – poinformowała Leonor Ribeiro e Castro z ruchu pro-life Misja Wzniesione Ręce.

Od 2007 r., kiedy to w życie weszło prawo dopuszczające aborcję na żądanie, w Portugalii przeprowadzono blisko 100 tys. aborcji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama