GN: Deklaracja poparcia akcji „Jeden z nas”

Akcja wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w krajach UE. Powołuje się na wyrok Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w sprawie Brüstle kontra Greenpeace z 2011 r.

TS orzekł wtedy, że życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrion ludzki wymaga szacunku i ma swoją godność. To wyklucza „możliwość opatentowania jakiejkolwiek procedury, która zakłada jego niszczenie lub tego wymaga”. Inicjatywa „Jeden z nas” ma za zadanie zapewnić spójność prawa europejskiego w sprawach dotyczących życia. W najnowszym „Gościu” znajduje się deklaracja, na której można złożyć swój podpis, popierając tę inicjatywę.

Poza tym w numerze:
 

Naklejka „Prowadzę, jestem trzeźwy”

Naklejce towarzyszy tekst Tomasza Rożka pt. „Nie ryzykuj” o tym, co się dzieje z alkoholem w organizmie człowieka i co dzieje się z organizmem po spożyciu alkoholu. Artykuł ilustruje infografika prezentująca wpływ alkoholu na poszczególne narządy. Okazuje się, że 80 proc. nietrzeźwych złapanych przez policję to kierowcy, którzy pili alkohol poprzedniego dnia, w związku z czym należy z wielką rozwagą podchodzić do siadania za kierownicę po wypiciu każdej ilości alkoholu.

 

Adwokat krzyża [Jacek Dziedzina]

- Nie trzeba być chrześcijaninem, żeby przyznać, że nikt nie może być dyskryminowany z powodu swojej religii – mówi „Gościowi” prof. Joseph Weiler, praktykujący Żyd i prawnik konstytucjonalista, który przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu wypowiedział się w obronie krzyża we włoskich szkołach. Twierdzi, że chrystofobia w Europie jest legitymizowana, a chrześcijanie zamiast się jej zdecydowanie przeciwstawić wstydzą się swojej wiary.

 

Kamień z serca [Marcin Jakimowicz]

„Przebacz”. Łatwo powiedzieć. Ale jak? Wystarczy raz, a dobrze? Czy powtarzanie każdego dnia słowa „przebaczam” ma jakiś sens? A co, jeśli nie czuję przy tym żadnej ulgi i wcale nie mam ochoty rzucić się krzywdzicielowi na szyję? Czym właściwie jest przebaczenie? Aby ukazać jego istotę, autor przytacza wzruszające świadectwa osób, które doświadczyły efektów tego procesu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg