USA: Po stronie imigrantów

„Straciliśmy poczucie, że mężczyźni, kobiety i dzieci przebywający w Stanach Zjednoczonych nielegalnie to przecież ludzie” – powiedział metropolita Los Angeles 19 marca na spotkaniu z tamtejszą społecznością żydowską.

Abp José Horacio Gómez podkreślił, że reforma prawa imigracyjnego powinna być przedmiotem większej uwagi zwierzchników chrześcijańskich i żydowskich. Winni oni odwołać się przy tym do wartości religijnych i moralnych oraz do najlepszych tradycji zapisanych w konstytucji USA.

Duchowny poruszył sprawę deportacji nielegalnych imigrantów. Jego zdaniem nie są one rozwiązaniem, a jedynie pogłębiają problemy i rozbijają rodziny. W ostatnich latach deportowano z USA około 1,5 mln osób. „To nie są tylko statystyki, to ludzie – powiedział abp Gómez. – To ojcowie i mężowie, którzy nagle, bez ostrzeżenia znikają i może przez lata nie zobaczą swych rodzin. To rządowa polityka, która karze dzieci za przestępstwa rodziców”. Metropolita Los Angeles przypomniał, że dla wierzących wszyscy są dziećmi Boga i nikt nie jest obcym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg