Bramy Wiary 2013

Świętuj z nami swoją wiarę!

Przez cztery kwietniowe dni (25-28 kwietnia), cały Kraków, będzie na nowo odkrywał tajemnicę wiary. Między innymi dzięki talentowi Anny Crisanti, która obdarzona ,,Bożą Iskrą”, od lat tworzy ikony. Swoją wiedzą i umiejętnościami podzieliła się z krakowskimi studentami, zaangażowanymi w duszpasterstwo akademickie ,,Beczka. Podczas warsztatów, razem z nimi pisała ikony i razem z nimi, 25 kwietnia, w Auli ASP w Krakowie, zaprezentuje owoce ich wspólnej pracy. Jednak co najważniejsze, opowie o tym, jak ważną rolę w jej życiu odgrywa wiara oraz jak wielkie znaczenie ma religia w akcie tworzenia.

A już następnego dnia, profesor Richard Carhart udowodni, że nauka przewiduje miejsce dla Boga i wbrew powszechnym dzisiaj twierdzeniom, wiara nie jest sferą zupełnie od niej odseparowaną. W takim razie gdzie i jak szukać? Czy można udowodnić istnienie Boga? Jeżeli nurtują cię nieustanne wątpliwości – przyjdź. Poznaj naukowy dowód – wzór na istnienie Boga i pozwól swojemu zwątpieniu odejść w niepamięć.

Kolejnym, godnym uwagi punktem będzie debata podczas której rozważane będą współczesne sposoby komunikacji oraz rola mediów w przeżywaniu i prezentowaniu wiary. Czy Kościołowi potrzebna jest reklama? Która z form najlepiej odda istotę i piękno katolicyzmu - dialog, rozmowa, walka, obrona czy świadectwo? Wszystkie związane z tym dylematy zostaną poruszone 27 kwietnia w debacie, której myślą przewodnią będzie ,,Mowa wiary”.

I tak każdego dnia organizatorzy będą wskazywać uczestnikom jak iść przez życie z Bogiem, poruszając przy tym różne perspektywy spoglądania na świat. Jednego dnia rozpatrzony zostanie aspekt sztuki, kolejnego nauki, później liturgii ale również życia codziennego. Istotną częścią owego ,,naprowadzania” będą spotkania z osobami znanymi z mediów oraz przedstawicielami różnych środowisk i zawodów. Opowiedzą oni jak w ich przypadku wygląda życie wiarą, jak radzą sobie z dylematami oraz jak wiara kształtuje ich codzienne decyzje. Podzielą się swoim doświadczeniami pomogą  zrozumieć jak prawdziwie żyć w dzisiejszym świecie, kierując się przy tym bożymi drogowskazami.

Ale to nie wszystko, co przygotowali dla nas organizatorzy święta wiary. W programie obok spotkań z autorytetami w dziedzinie nauki i kultury, wymienionych jest wiele innych, ciekawych propozycji, m.in. projekcja filmu, spotkania z osobami znanymi z mediów, nocne zwiedzanie bazyliki św. Trójcy w Krakowie, koncert zespołu New Life oraz gra miejska.

Jeżeli uczestniczysz w coniedzielnej Eucharystii ale tak naprawdę gdzieś umyka Ci sens jej wzniosłości, jeżeli nie ,,czujesz” cudu, który dokonuje się na ołtarzu i nie potrafisz odnaleźć się w zawiłościach życia wiarą, jeżeli masz wrażenie, że Twoja relacja z Panem Bogiem nie jest pełna i żywa – to wydarzenie kierowane jest właśnie do Ciebie.

Warto więc nie zwlekać i już dziś zapoznać się ze szczegółowym programem wydarzenia, który zamieszczony jest na stronie www.bramywiary.com.pl

Nie czekaj zatem, zaproś rodzinę oraz znajomych i pod koniec kwietnia razem odmieńcie oblicze Krakowa, świętując z radością swoją wiarę!

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama