W Tokio ze św. Faustyną

Jak co roku w święto Miłosierdzia Bożego zjechali się dzisiaj do Tokio jego czciciele z całej Japonii. Tegoroczne dwugodzinne spotkanie modlitewne: medytacja połączona z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego, Msza św. oraz oddanie czci obrazowi Jezusa Miłosiernego odbyło się w sali prywatnej szkoły "Arcadia" w centrum Tokio.

Podobnie jak w minionych latach czytano medytacje tłumacza "Dzienniczka" św. Faustyny, na japoński ks. Karola Shoji OFM. Dzieło świętej przetłumaczył on wraz z polskim dominikaninem o. Julianem Różyckim. Rozważania były przeplatane pieśniami uwielbienia śpiewanymi po rosyjsku, angielsku, niemiecku i japońsku.

Eucharystię koncelebrowało czterech kapłanów, wśród nich najstarszy kapłan archidiecezji tokijskiej ks. John Kazuo Sawada (urodzony w 1919 r.) oraz duszpasterz japońskiej Polonii, o. Paweł Janociński, który w swojej homilii zacytował słowa papieża Franciszka wzywające do "niestrudzonego zwracania się do Bożego Miłosierdzia" .

Mimo tajfunu jaki przeszedł ostatnio nad Japonią na spotkanie modlitewne przybyło ok. 200 wiernych.

Tradycję specjalnej Mszy św. w święto Miłosierdzia Bożego zapoczątkował przed 11 laty o. Julian Różycki OP, dominikanin i wieloletni misjonarz w Japonii przy współudziale powstałego wówczas Centrum Miłosierdzia w Tokio.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg