Franciszek zajmie się diecezją

Papież Franciszek odbędzie jutro ingres do katedry rzymskiej diecezji, czyli do Bazyliki św. Jana na Lateranie. Będzie to jego pierwsze wielkie spotkanie z diecezją, której jest biskupem.

Jak twierdzi papieski wikariusz dla Rzymu kard. Agostino Vallini, Franciszek wykazuje wielkie zainteresowanie swym nowym Kościołem lokalnym. Jesteśmy jednak świadomi, że ze względu jego czysto papieskie obowiązki nie będzie miał dla nas dużo czasu – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Vallini.

„Mogę powiedzieć, że Papież bardzo się interesuje parafiami – zdradził kard. Vallini. – W maju osobiście odwiedzi jedną z nich. A po wakacjach rozpocznie regularne wizytacje w parafiach. W czerwcu natomiast otworzy doroczny kongres diecezjalny, a wrześniu na rozpoczęcie roku duszpasterskiego spotka się z wszystkimi rzymskimi kapłanami. Wiemy ponadto, że jako arcybiskup Buenos Aires słynął z tego, że był bardzo obecny w terenie. Spodziewamy się, że w miarę możliwości będzie również uczestniczył w życiu naszej diecezji” – powiedział kard. Vallini.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg