"Barka" z wieży Mariackiej o 21.37

W 8. rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II o godz. 21.37 z wieży kościoła Mariackiego hejnalista zagrał "Barkę", ulubioną pieśń Ojca Świętego. Pod okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej 3, miejsce spotkań papieża z mieszkańcami, przychodzili krakowianie, aby modlić się i palić znicze.

W Sanktuarium bł. Jana Pawła II 2 kwietnia odbyło się modlitewne czuwanie pt. „Papież 8 błogosławieństw”. Organizatorem wydarzenia było Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!” oraz Ruch Światło-Życie archidiecezji krakowskiej. Czuwanie rozpoczęło się Mszą św.

W homilii ks. Michał Leśniak z Sanktuarium bł. Jana Pawła II zachęcał wiernych do zadania sobie pytania dlaczego 2 kwietnia jest dla nich dniem ważnym. Duchowny wspominał dzień śmierci papieża kiedy wszyscy czekali na wiadomości o stanie zdrowia Ojca Świętego. „To były najważniejsze rekolekcje dla całego świata. To nauka odchodzenia i odpowiedzialności za lud, przed którym go postawił Pan” - podkreślił ks. Leśniak.

Dodał też, że Sanktuarium bł Jana Pawła II powstało, by pamięć o Janie Pawle II trwała i stąd się rozchodziła. „Dla wielu ludzi jest to miejsce ogromnie ważne. Wierni przychodzą tutaj ze względu na Jezusa, a Ojciec Święty prowadzi do spotkania z Nim. Dlatego to miejsce jest tak ważne” - mówił.

Od godz. 19 do 21.37 w Sanktuarium odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kolei o godz. 19 rozpoczął się koncert pt."Szukam Was" w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odbył się kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej 7. Organizatorem był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.