W 8. rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II o godz. 21.37 z wieży kościoła Mariackiego hejnalista zagrał "Barkę", ulubioną pieśń Ojca Świętego. Pod okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej 3, miejsce spotkań papieża z mieszkańcami, przychodzili krakowianie, aby modlić się i palić znicze.
W Sanktuarium bł. Jana Pawła II 2 kwietnia odbyło się modlitewne czuwanie pt. „Papież 8 błogosławieństw”. Organizatorem wydarzenia było Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!” oraz Ruch Światło-Życie archidiecezji krakowskiej. Czuwanie rozpoczęło się Mszą św.
W homilii ks. Michał Leśniak z Sanktuarium bł. Jana Pawła II zachęcał wiernych do zadania sobie pytania dlaczego 2 kwietnia jest dla nich dniem ważnym. Duchowny wspominał dzień śmierci papieża kiedy wszyscy czekali na wiadomości o stanie zdrowia Ojca Świętego. „To były najważniejsze rekolekcje dla całego świata. To nauka odchodzenia i odpowiedzialności za lud, przed którym go postawił Pan” - podkreślił ks. Leśniak.
Dodał też, że Sanktuarium bł Jana Pawła II powstało, by pamięć o Janie Pawle II trwała i stąd się rozchodziła. „Dla wielu ludzi jest to miejsce ogromnie ważne. Wierni przychodzą tutaj ze względu na Jezusa, a Ojciec Święty prowadzi do spotkania z Nim. Dlatego to miejsce jest tak ważne” - mówił.
Od godz. 19 do 21.37 w Sanktuarium odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu.
Z kolei o godz. 19 rozpoczął się koncert pt."Szukam Was" w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odbył się kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej 7. Organizatorem był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.