Kardynał Ravasi cytuje Coldplay'a

Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury włoski kardynał Gianfranco Ravasi zacytował na swym profilu na Twitterze słowa z piosenki brytyjskiej grupy rockowej Coldplay. Wybitny biblista i znany erudyta po raz kolejny dał dowód zainteresowania współczesną muzyką.

Włoskie media odnotowały, że na profilu watykańskiego "ministra kultury", wymienianego nawet wśród faworytów przed niedawnym konklawe, znalazł się następujący cytat z piosenki zespołu Coldplay, grającego tzw. rock alternatywny: "Just because I'm losing doesn't mean I'm lost" (To, że przegrywam nie znaczy, że się zagubiłem).

Słowa pochodzą z wydanej przez grupę w 2008 roku płyty "Viva la Vida or Death and All His Friends", co również kardynał Ravasi odnotował na swym profilu, obserwowanym przez ponad 47 tysięcy osób.

CapitolMusic Coldplay - Lost!
W lutym przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, który zorganizował watykańskie sympozjum na temat kultur młodzieżowych, powiedział, że aby lepiej je poznać, wysłuchał płyty Amy Winehouse, zmarłej w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistki. Podkreślił wtedy, że z tekstów piosenek rockowych "bije pytanie o sens, które jest wspólne wszystkim".

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama