Rio czeka na Franciszka

Papież Franciszek na zakończenie dzisiejszych uroczystości w Watykanie, zaprosił młodzież na wspólne spotkanie w Rio, w lipcu tego roku

Arcybiskup Rio de Janeiro, Orani João Tempesta przedstawił w Watykanie nowy program podróży papieża do Brazylii, z okazji obchodów 28. Światowego Dnia Młodzieży w lipcu br. Wyraził nadzieję, że wizyta Franciszka zwróci uwagę na ubogie fawele, „na młodzież pozbawioną wolności, na problem narkotyków, na powołania wśród młodzieży i na dzieci”.
Hierarcha zaznaczył, że projekt, który przedstawił Papieskiej Radzie ds. Świeckich - głównemu organizatorowi ŚDM - bierze pod uwagę zarówno „potrzeby miasta”, jak i kondycję fizyczną następcy Benedykta XVI.

Oprócz uczestnictwa Ojca Świętego w wydarzeniach ŚDM, program przewiduje m.in. jego spotkanie z biskupami Brazylii oraz wizytę na wzgórzu Corcovado, na którym znajduje się słynna figura Chrystusa Odkupiciela i/lub na wzgórzu Penha, gdzie znajduje się sanktuarium maryjne.

Ostateczny i oficjalny program wizyty papieża w Brazylii zostanie potwierdzony pod koniec kwietnia lub na początku maja - zaznaczył abp Tempesta. Przyznał, że brane są pod uwagę także wizyty Ojca Świętego w innych miastach Brazylii, np. w Aparecidzie i w innych krajach Ameryki Łacińskiej, ale wszystko wyjaśni się dopiero wraz z ogłoszeniem oficjalnego programu podróży.


 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama