Bliżej beatyfikacji ks. Blachnickiego

Jutro metropolita katowicki abp Wiktor Skworc złoży na ręce prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato „Positio” przygotowane w ramach trwającego procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 27 lutego to rocznica śmierci ks. Franciszka Blachnickiego.

Franciszek Blachnicki (ur. 24 marca 1921 r. w Rybniku, zm. 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu w Niemczech) jest znany przede wszystkim jako założyciel Ruchu Światło-Życie oraz ruchu trzeźwościowego Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Jest autorem Planu Wielkiej Ewangelizacji.

„Positio” to opis życia ks. Franciszka Blachnickiego. Po jego złożeniu mogą rozpocząć pracę wyznaczeni przez Kongregację teolodzy konsultorzy i historycy. Proces beatyfikacyjny sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego rozpoczął się 9 grudnia 1995 r.

Posłuchaj wypowiedzi abp. Skworca:

Abp Skworc weźmie również udział w ostatniej audiencji generalnej papieża Benedykta XVI.

Poniżej publikujemy tekst modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego, Franciszka Blachnickiego

Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego Kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę. Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła. Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczynić się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła. Bądź uwielbiony Boże w Słudze Bożym ks. Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski ............., o którą najpokorniej proszę. Amen.

Informacje łaskach otrzymanych za  wstawiennictwem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, prosimy kierować pod adresem: Kuria Metropolitalna, ul. Jordana 39, 40-043 Katowice.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama