Braterstwo i młodzież

- Zachęcam młodych Brazylijczyków, by w Jezusowej Ewangelii szukali coraz bardziej sensu życia... - tak pisze Benedykt XVI w przesłaniu na rozpoczynającą się dziś w Brazylii wielkopostną Kampanię Braterstwa.

Tegorocznym tematem tej inicjatywy, organizowanej już po raz 50., jest „Braterstwo i młodzież”. Nawiązuje on do 27. Światowego Dnia Młodzieży, planowanego na lipiec w Rio de Janeiro.

Papież poleca Bogu „wysiłki tych, którzy starają się pomóc młodzieży być twórcami społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, czerpiącego inspirację z Ewangelii”. Przypomina, że „znaki czasu” w społeczeństwie i w Kościele pojawiają się również dzięki młodzieży i nie można ich lekceważyć, by nie tracić okazji do odnowy. Podkreśla, że Kościół okazuje młodym ludziom zaufanie. Ojciec Święty życzy, by każdy młody Brazylijczyk, przemieniony przez przyjaźń z Chrystusem, gotów był powiedzieć Bogu: „«Oto jestem, poślij mnie» do moich rówieśników”. W ten sposób będzie im pomagać w odkrywaniu „mocy i piękna wiary pośród duchowych pustyń współczesnego świata”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama