Ostatnia droga Prymasa

Kondukt żałobny z trumną z ciałem prymasa Polski kard. Józefa Glempa wyruszył w niedzielę po 17.30 z kościoła Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu do archikatedry warszawskiej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

W kondukcie idą m.in. rodzina zmarłego, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik; kardynałowie: Stanisław Dziwisz i Stanisław Ryłko, prymas, metropolita gdański apb Sławoj Leszek Głódź, biskupi, księża, zakonnicy, zakonnice, żołnierze, strażacy, liczne poczty sztandarowe i delegacje różnych instytucji i organizacji oraz kilka tysięcy wiernych. Harcerze niosą zapalone pochodnie.

Podczas wynoszenia trumny z ciałem prymasa rozlegał się dźwięk dzwonów, a wierni rzucali kwiaty w stronę trumny.

Trumna z ciałem kard. Glempa będzie wystawiona w archikatedrze do poniedziałku. Wierni będą mogli do godz. 22 w niedzielę oddawać hołd prymasowi. W poniedziałek o godz. 11 rozpocznie się uroczysta msza pogrzebowa. Kard. Glemp spocznie w archikatedralnej krypcie.

Przed wyruszeniem konduktu w kościele Świętego Krzyża została odprawiona uroczysta msza żałobna pod przewodnictwem abp. Migliore. Abp Michalik wygłosił homilię.

Od godz. 17.30 wyłączone z ruchu jest Krakowskie Przedmieście od kościoła Świętego Krzyża do Starego Miasta. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w przypadku braku przejezdności, autobusy linii 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 195, 222, 503 mogą być kierowane na najbliższe, równoległe, przejezdne ulice.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama