Trybunał nie powinien naruszać prawa

Nie milkną głosy oburzenia po decyzji peruwiańskiego Trybunału Konstytucyjnego, który zdepenalizował relacje seksualne nieletnich.

Kolejny komunikat z głosem Kościoła wystosował abp Héctor Miguel Cabrejos Vidarte OFM. Metropolita Trujillo zwrócił przede wszystkim uwagę na niezgodność tego orzeczenia z konstytucją Peru.

Hierarcha podkreśla, że „przyjęte przez Trybunał rozwiązanie otwiera drzwi dla bezładu, prostytucji dziecięcej, pedofilii, aborcji, niechcianych ciąż, macierzyństwa i ojcostwa niedojrzałych nastolatków, mnożenia się chorób przenoszonych drogą płciową. Pozostawia nieletnich samych sobie wobec dorosłych, którzy mogą nimi tak manipulować, by doprowadzić do niepożądanych relacji seksualnych”.

Abp Cabrejos zwraca także uwagę, że nowe regulacje naruszają i poważnie ograniczają naturalne prawo rodziców do przekazania dzieciom, przez odpowiednią formację, określonych wartości. Ma to szczególne znaczenie w tak delikatnym wieku, kiedy młodzi ludzie potrzebują wsparcia w procesie dojrzewania do dorosłego życia.

Duchowny dodał, że Trybunał Konstytucyjny ze swojej natury jest zobowiązany do obrony prawa, a nie do jego naruszania. „Wzywam członków Trybunału, mając na uwadze przede wszystkim dobro dzieci i młodzieży, by dokonali niezbędnego sprostowania popełnionego błędu” – podkreślił peruwiański hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PERU

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama