Obrady Rady Stałej KEP

W siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się dzisiaj spotkanie Rady Stałej. Gremium to zwykle przygotowuje tematykę zebrania plenarnego, a to najbliższe odbędzie się w marcu.

Jak powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, najdłużej dyskutowano nad kwestiami bioetycznymi. „Przygotowuje się dokument, który już jest w dyskusjach i mamy też nadzieję, że na marcową sesję plenarną będzie już przedstawiony jego projekt” – stwierdził abp Józef Michalik.

Kolejny temat to relacje z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym. „Dyskutowano nad stworzeniem odpowiednich grup roboczych z jednej i drugiej strony. Trzeba nadać temu jakiś rytm, ale była to tylko propozycja, bo grupy te musi zatwierdzić sesja plenarna” – dodał przewodniczący KEP.

Abp Michalik zaznaczył, że biskupi wyrażają solidarność z Kościołem we Francji i wszystkimi, którzy bronią wartości rodziny. „Podzielamy zdanie biskupów francuskich. Wyrażamy solidarność im i wszystkim, którzy muszą pewne tematy podejmować. Tak samo naszemu Kościołowi, naszej mentalności polskiej pomagają te manifestacje, to zwracanie uwagi nie tylko biskupów francuskich, ale wszystkich religii tam zaangażowanych, jednogłośnie mówiących o wartości małżeństwa” – podkreślił przewodniczący KEP.

W kontekście miejsca dla Telewizji Trwam na multipleksie abp Michalik powiedział, że biskupi uczestniczą w pojawiających się w tej kwestii niepokojach i podtrzymują swoje dotychczasowe stanowisko, że pluralizm w mediach jest bardzo ważny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama