Obdchody z dofinansowaniem

Na Słowacji zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie propozycji ministra kultury odnośnie do organizacji i finansowania obchodów 1150. rocznicy przybycia świętych Cyryla i Metodego na Wielkie Morawy.

Grupa robocza przygotowująca jubileusz podzielenie dotowanych wydarzeń według ich rangi na trzy grupy: oficjalne państwowe, krajowe i regionalne. Na ich przygotowanie przeznaczy się z budżetu państwa 164 tys. euro. Środki te posłużą sfinansowaniu obchodów z udziałem najważniejszych osobistości państwowych, korpusu dyplomatycznego i gości zagranicznych.

Wśród dotowanych imprez znalazły się między innymi narodowa pielgrzymka Słowaków do Nitry, obchody jubileuszowe na zamku w Devínie, dzielnicy Bratysławy, oraz wspólna sesja parlamentu i rządu poświęcona Apostołom Słowian. Większość wydarzeń będzie miała miejsce na początku lipca.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.