Infolinia pomagająca ofiarom molestowania seksualnego w Niemczech okazuje się już niekonieczna. Mogła więc zakończyć działalność.
Inicjatywa tamtejszego Kościoła katolickiego będzie kontynuowana na internetowej stronie episkopatu (www.hilfe-missbrauch.de), gdzie ofiary takiego molestowania mogą prosić o fachową pomoc.
Rzecznik niemieckiego episkopatu Matthias Kopp stwierdził, że infolinia spełniła swoje zadanie, a w ostatnim czasie było coraz mniej zainteresowanych tego typu pomocą. Do kwietnia ubiegłego roku przez dwa lata przeprowadzonych zostało ok. 8200 rozmów oraz 400 konsultacji drogą internetową. Według informacji katolickiej agencji prasowej KNA znaczna część dotyczyła ofiar molestowania spoza Kościoła katolickiego. W ostatnim czasie jednak coraz mniej osób korzystało z fachowej infolinii.
Telefon zaufania niemieccy biskupi uruchomili w marcu 2010 roku po fali medialnych doniesień o licznych przypadkach pedofilii wśród duchownych. Infolinia była bezpłatna i dostępna dla każdego, niezależnie od wyznania, narodowości i światopoglądu, a z ofiarami molestowania rozmawiał przeszkolony personel psychologów. Była to część pomocy ofiarom przemocy seksualnej, którą zaproponował Kościół w Niemczech. Oprócz tego rozpatrzonych zostało 1200 wniosków o odszkodowanie, które dotyczyły przypadków z ostatnich 50 lat. Niemiecki episkopat zdecydował o wypłacaniu odszkodowania w wysokości 5 tys. euro oraz wzęciu na siebie kosztów terapii.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.