Sprzeciw nuncjusza wobec aborcji

O „stanowczą, odważną obronę i pielęgnowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci” zaapelował nuncjusz apostolski w Irlandii na Mszy w kościele św. Teresy w Dublinie.

W homilii wygłoszonej w Światowy Dzień Pokoju abp Charles Brown podkreślił, że kolejny rok jest szczególnie istotny dla „świętości życia w Irlandii i innych krajach”. Zwrócił się do wszystkich ludzi sumienia, tak wierzących, jak i ateistów.

Hierarcha podjął sprawę aborcji tuż przed planowanym rozpoczęciem prac parlamentarnej komisji zdrowia nad nową ustawą w tej kwestii. Wśród obecnych na Mszy był prezydent Irlandii Michel D. Higgins i członkowie korpusu dyplomatycznego.

Nuncjusz nawiązał także do niedawnej strzelaniny w Connecticut, wskazując na różnicę pomiędzy rozwojem technologicznym a rozwojem człowieka. Wyjaśnił, że „rozwój człowieka dokonuje się wtedy, gdy naprawdę potwierdzamy wewnętrzną wartość każdej osoby, a także mamy w swym sercu świadomość naturalnego prawa moralnego. Jest ono w człowieku podstawą rozumienia tego, co dobre, a co złe, nawet wtedy, gdy człowiek nie ma wiary w Boga lub nie jest praktykujący – zauważył abp Brown”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama