Coraz więcej wiernych uczestniczy w audiencjach ogólnych z Papieżem. W kończącym się roku było ich 447 tys.
Pielgrzymi spotkali się z Benedyktem XVI na 43 audiencjach, które odbywały się na Placu św. Piotra, w Auli Pawła VI i w Castel Gandolfo. W ubiegłym roku w 45 środowych spotkaniach uczestniczyło 400 tys. wiernych.
W tym roku największy napływ pielgrzymów odnotowano w październiku (90 tys. uczestników audiencji), a najskromniejszy w sierpniu (10,5 tys.), co wiąże się też z papieskimi wakacjami i czasowym zawieszeniem audiencji.
Wczorajsza audiencja ogólna była ostatnią w tym roku. W najbliższą środę, 26 grudnia, we wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika Benedykt XVI odmówi z wiernymi modlitwę Anioł Pański.
"Wierni Ewangelii i fundamentalnym wartościom wiary chrześcijańskiej”.
Prezentacja dokumentu nastąpi 9 października w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej.
Ojciec Święty przyjął na audiencji duszpasterzy osób starszych.
"To dzieło nie okazało się chwilową inicjatywą, ale nabrało poważnego charakteru".
Szczególnie na terenach, gdzie istnieją głębokie rany spowodowane długotrwałym konfliktami.
Papież przyjął przedstawicieli Konferencji Medycznej Ameryki Łacińskiej i Karaibów.